Twoja kanapa jest brudna i zakurzona? Nie musisz jej odwozić do pralni ani zamawiać profesjonalnego czyszczenia! Podpowiadamy, jakich produktów użyć, aby samodzielnie wyczyścić kanapę w domu. W prosty i szybki sposób odświeżysz materiał i pozbędziesz się nawet starych zabrudzeń. Z Vanishem skutecznie pozbędziesz się plam z jedzenia, napojów czy zabrudzeń po zwierzętach. W tym artykule znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, jak samodzielnie wyczyścić kanapę w domu i przywrócić jej dawny wygląd.

DLACZEGO WARTO PRAĆ KANAPĘ W DOMU?

Masz plan odświeżenia tapicerki kanapy w salonie i zastanawiasz się, czy wyprać narożnik samodzielnie, czy zamówić profesjonalne czyszczenie? Pamiętaj, że z produktami Vanish zrobisz to szybko w domu, a co równie ważne – zaoszczędzisz pieniądze! Sam transport sporych rozmiarów mebla jest już kosztownym wyzwaniem, nie wspominając o opłacie za wykonanie usługi. Oczywiście jest wiele firm, które tego typu pomoc zrealizują u Ciebie w domu, ale zachęcamy do samodzielnego wyczyszczenia kanapy. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na czasie. Pamiętaj też, że masz wtedy większą kontrolę nad samym procesem czyszczenia. Możesz dobrać odpowiednie środki i metody, aby usunąć wszystkie zabrudzenia i plamy, a jednocześnie nie zniszczyć materiału.

Jeśli masz w domu Vanish możesz zaplanować pranie kanapy w dowolnym momencie. Nie musisz się martwić godzinami pracy pralni. Jeśli chcesz zachować swoją kanapę w dobrym stanie, warto ją czyścić regularnie.

JAK USUNĄĆ PLAMY Z KANAPY?

Oczywiście pierwszym krokiem jest przygotowanie kanapy do czyszczenia. Usuń z niej poduszki, kapy, koce i poszewki. Dobrze jest zacząć od odkurzenia mebla z użyciem specjalnej końcówki do tapicerki. Dopiero teraz możesz przystąpić do walki z plamami i innymi zabrudzeniami.

Najskuteczniejszym sposobem na usunięcie trudnych, nawet zaschniętych plam z tapicerki Twojej kanapy jest spray do czyszczenia dywanów i tapicerek Vanisha, który zaczyna działać już po 30 sekundach! To także najlepszy sposób na świeże plamy, np. po rodzinnym wieczorze z pizzą! Z pewnością wiesz, że sos pomidorowy, ale też wino i kawa mają barwniki, które wnikają głęboko w tkaninę, pozostawiając widoczne i trudne do usunięcia plamy. Spray Vanisha, dzięki zawartości aktywnego tlenu, siłą tysięcy bąbelków skutecznie usuwa plamy z tkaniny. Wygodny format sprayu umożliwia precyzyjne naniesienie środka nawet w trudno dostępne miejsca, jak zagięcia materiału.

Aktywny tlen w produktach Vanish Oxi Action dogłębnie wnika w tkaninę i rozbija strukturę molekularną plamy, skutecznie ją usuwając. Jest przy tym bezpieczny dla koloru tapicerki.

Gdy zależy Ci na odświeżeniu kanapy, użyj piany do czyszczenia dywnów i tapicerek, która usuwa do 5 razy więcej brudu w porównaniu do samego odkurzania. Nie martw się, jeśli na kanapie bawią się dzieci albo wskakują na nią czworonożni pupile zaraz po spacerze. Piana Vanisha usuwa zabrudzenia po zwierzętach i aż 3 razy więcej sierści w porównaniu do samego odkurzania a do tego neutralizuje nieprzyjemne zapachy! Pamiętaj, że piana Vanisha idealnie nadaje się również do odświeżenia dywanów i wykładzin i jest bezpieczna dla kolorów i tkanin.

JAK CZĘSTO PRAĆ TAPICERKĘ KANAPY?

Pamiętaj, aby czyścić kanapę regularnie, ponieważ w ten sposób chronisz materiał przed głębokimi zabrudzeniami.

 • Zawsze używaj odpowiednich środków piorących, które są odpowiednie do posiadanego przez Ciebie rodzaju tapicerki. Nie każdy materiał jest odporny na agresywne środki, które zawierają wybielacze czy inne domowe sposoby, wymagające mocnego tarcia materiału.
 • Intensywne szorowanie kanapy może uszkodzić włókna tapicerki.
 • Po czyszczeniu pozostaw kanapę do całkowitego wyschnięcia.

Zaleca się czyszczenie tapicerki kanapy co najmniej raz na miesiąc, ale pamiętaj, że ta częstotliwość tak naprawdę zależy od kilku czynników, np. rodzaju tapicerki.

 • Welur i zamsz wymagają częstszego prania niż skóra lub inna tkanina syntetyczna. Oczywiście, jeśli mebel jest intensywnie używany, to także będzie wymagał większych starań, aby utrzymać jego piękny wygląd.
 • Właściciele zwierząt domowych dobrze wiedzą, że ich pupile mogą przynieść na kanapę sierść, brud i bakterie, przez co materiał jest nie tylko widocznie zabrudzony, ale brzydko pachnie. Pamiętaj, że specjalnie opracowana formuła Vanisha neutralizuje nieprzyjemne zapachy!
 • Jeśli jesteś rodzicem, dobrze wiesz, jak często Twoja kanapa musi znosić rozlane napoje, ślady po jedzeniu, kredkach lub flamastrach. Z tymi wszystkimi zabrudzeniami bez problemu poradzi sobie Vanish.

Pamiętaj, że zanim zaczniesz pranie kanapy w domu, koniecznie sprawdź wskazówki producenta co do środków, których możesz użyć do czyszczenia materiału.

Zalecane

Vanish pianka do czyszczenia tapicerki i dywanów

Vanish pianka do czyszczenia tapicerki i dywanów

Instrukcje

 1. Mocno wstrząśnij i rozpyl Vanish na docelowej powierzchni.
 2. Rozprowadź pianę za pomocą niefarbującej, czystej szczotki lub czystej, wilgotnej gąbki.
 3. Pozostaw na 2 godziny lub do wyschnięcia, a następnie odkurz.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania. Pianka Vanish jest idealna do miejsc o dużym natężeniu ruchu jak korytarze, schody czy przedsionki, a także do czyszczenia tapicerki.

Zalecane

Vanish oxi action spray do dywanów I tapicerki

Vanish oxi action spray do dywanów I tapicerki

Instrukcje

 1. Usuń nadmiar brudu i otwórz opakowanie.
 2. Spryskaj plamę i pozostaw maksymalnie na 5 minut.
 3. Zetrzyj plamę i usuń pozostałość produktu za pomocą czystej ściereczki.

W razie wątpliwości przed zastosowaniem przetestuj na małej, niewidocznej powierzchni. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi z tyłu opakowania.