Generalne porządki na specjalne okazje

Kiedy organizujesz ważne wydarzenie w swoim domu, na pewno zależy Ci na tym, aby wszystko wyglądało idealnie – od dywanów po sofy. Nikt nie chce poświęcić całego czasu, energii i pieniędzy na sprzątanie, szczególnie jeśli wielkimi krokami zbliża się przyjęcie, podczas którego wszystko i tak może znowu się zabrudzić, a cała Twoja praca pójdzie na marne.

 


Oto kilka aspektów, na które warto zwrócić uwagę przygotowując dom na wielkie wydarzenie:

Planowanie

Generalne sprzątanie całego domu to spore wyzwanie, dlatego nie ma nic gorszego niż świadomość, że masz tak wiele do zrobienia, a zupełnie nie wiesz, od czego zacząć. Podobnie jak w każdej innej sytuacji, kiedy masz sporo na głowie – planowanie to kluczowa kwestia. To najlepszy sposób na to, aby na bieżąco kontrolować to, co zostało już zrobione, co jeszcze przed Tobą i kto jest za co odpowiedzialny. Dobry podział obowiązków to recepta na sukces.

Sprzątanie, odkurzanie i polerowanie

Pozbycie się kurzu z wszelkich powierzchni, dywanów, zasłon i ukrytych zakamarków znacznie ułatwi dalsze sprzątanie. Dzięki temu unikniesz wykonywania dwa razy tej samej pracy np. jeśli wcześniej pozbędziesz się kurzu z dywanu, kiedy zabierzesz go do prania, kurz nie przeniesie się na podłogę i nie będzie konieczności, żeby znowu ją czyścić.

Dywany

Przy kilku domownikach, każdy dzień to ciężki test dla Twoich dywanów, a zwykłe odkurzanie może nie wystarczyć. Vanish oferuje gamę produktów, dzięki którym skutecznie wyczyścisz swój dywan, pozbędziesz się zalegającej na nim sierści zwierząt i usuniesz plamy. Twój dywan będzie gotowy na przybycie gości.

Do wyboru masz kilka sposobów czyszczenia dywanów.

  • Całościowe, głębokie czyszczenie

Dogłębne czyszczenie dywanu może wydawać się ciężkim zadaniem, jednak Vanish sprawia, że staje się ono o wiele prostsze. Bez względu na to, z jakim typem zabrudzeń musisz sobie poradzić, na pewno znajdziesz odpowiedni produkt dla siebie. Do czyszczenia większych powierzchni doskonale nada się Proszek Vanish do Czyszczenia Dywanów i Tapicerek.  Potrząsaj opakowaniem proszku nad zabrudzonym obszarem dywanu, wetrzyj go w dywan za pomocą miękkiej szczotki, a następnie poczekaj, aż proszek wyschnie. Na koniec odkurz dywan odkurzaczem. Produkt usunie brud, włosy, a także zneutralizuje nieprzyjemny zapach. Twój dywan będzie świeży i bardziej delikatny niż w przypadku zwykłego odkurzania.

  • Usuwanie plam z dywanu

Jeśli po niedawnym czyszczeniu dywanu, zauważysz na nim niewielkie plamy, nie musisz znowu czyścić go w całości od początku. Możesz usunąć plamy stosując Spray do Dywanów i Tapicerki Vanish Oxi Action. Dzięki niemu możesz pozbyć się plam z dywanu nawet w kilka minut.

  • Czyszczenie intensywnie użytkowanych obszarów

To nieuniknione, że niektóre obszary dywanu będą zużywały się szybciej niż inne. Jest to najbardziej widoczne w przedpokoju, w okolicach drzwi i na schodach. Zabłocone buty pozostawiają ślady właśnie w tych miejscach, a zwykłe odkurzanie może nie wystarczyć do dokładnego wyczyszczenia dywanu. Pianka Vanish do Dywanów i Tapicerek opiera się na formule, dzięki której usuniesz do 5 razy więcej zabrudzeń w 3 prostych krokach.

  1. Potrząśnij opakowaniem i rozpyl produkt na zabrudzony obszar
  2. Wetrzyj piankę za pomocą wilgotnej szmatki
  3. Pozostaw na 2 godziny (lub do wyschnięcia), a następnie odkurz

Sofy

Plamy na sofie to zmora, szczególnie jeśli nie wiesz, skąd właściwie się tam wzięły, a jednocześnie w żaden sposób nie możesz się ich pozbyć. Vanish skutecznie usuwa plamy z tapicerki. Kanapy pełnią bardzo ważną rolę, kiedy zapraszasz do domu przyjaciół lub rodzinę. Dlatego tak istotne jest, aby wyglądały jak najlepiej i żeby Twoi goście czuli się na nich jak najbardziej komfortowo.  

Dbanie o to, aby Twój dom był doskonale przygotowany na wizytę gości wcale nie musi być stresujące. Stosując produkty Vanish i dokładnie planując sprzątanie, bez problemu pozbędziesz się plam. Vanish poradzi sobie nawet z najbardziej uciążliwymi plamami, dlatego także podczas przyjęcia nie musisz martwić się, że coś się zabrudzi.