Brudna robota

Brudne ubrania to znak, że dzień w pracy był naprawdę ciężki. Dotyczy to szczególnie zawodów, które wymagają pracy fizycznej, a także tych, w których pracownicy mają kontakt z brudzącymi substancjami chemicznymi. Pozbycie się niektórych rodzajów plam wymaga specjalistycznej wiedzy. Przyjrzyjmy się trzem zawodom i towarzyszącym im rodzajom plam. Dowiedz się, jak skutecznie się ich pozbyć razem z Vanish.Trzy najbrudniejsze zawody


Mechanik

Plamy na ubraniach to nieodłączny element pracy mechanika samochodowego. Jest to zawód podczas którego masz ciągły kontakt ze smarem, olejem i brudem. Niekiedy tłuste substancje mogą przesiąknąć nawet przez odzież ochronną, brudząc ubrania, które znajdują się pod spodem.

Hydraulik

Dobry hydraulik musi być "złotą rączką", czyli osobą, która potrafi naprawić zarówno uszkodzony bojler, przeciekający kran, jak i zatkaną toaletę. Kontakt z rdzą, brudną wodą i silnymi substancjami chemicznymi to część tego zawodu. Wiele tego typu plam może być bardzo trudna do usunięcia, szczególnie jeśli próbujesz się ich pozbyć w niewłaściwy sposób.

Malarz lub dekorator

To osoba, z której usług korzystasz, kiedy masz ochotę na powiew świeżości w swoim pomieszczeniu. Malarze i dekoratorzy zajmują się wszystkim od tynkowania i malowania ścian po tapetowanie, a także lakierowaniem podłóg. Praca w tym zawodzie wiąże się z licznymi plamami, z których większość bardzo trudno jest usunąć.

Brudna robota, brudne ubrania

Mimo stosowania odzieży ochronnej i innych środków ostrożności, niektórych plam po prostu nie da się uniknąć.

Brud

W przypadku większości prac fizycznych nie sposób uniknąć brudu. Zarówno naprawa zlewu, jak i praca mechanika wymagająca położenia się pod samochodem sprawiają, że brud pozostaje na odzieży.

Smar i olej

Smar i olej są powszechnie stosowane, ponieważ są one konieczne do zapewnienia odpowiedniego poślizgu podczas pracy wielu mechanizmów. Dotyczy to zarówno elementów samochodów, jak i wielu innych sprzętów, które posiadamy w domu.

Farba

W otoczeniu świeżo pomalowanych ścian, korzystając z wodoodpornych farb należy spodziewać się uciążliwych plam. Wystarczy, że pracując jako malarz lub dekorator przypadkowo upuścisz pędzel lub oprzesz się o ścianę, a ślady farby na pewno pozostaną na Twoich ubraniach.

Rdza

Doświadczeni hydraulicy i mechanicy wiedzą, że plamy z rdzy są niezwykle trudne do usunięcia z tkanin. Rdza pojawia się, gdy żelazo lub stan wchodzi w kontakt z wodą i tlenem. Rdza w bardzo łatwy sposób przenosi się ze starych elementów urządzeń i narzędzi na ubrania.

Usuwanie plam z Vanish

Jeśli podczas pracy Twoje ubrania uległy zabrudzeniu, nie ma powodu do zmartwień. Vanish oferuje szeroki wybór produktów, które poradzą sobie nawet z najbardziej uporczywymi plamami. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących skutecznego usuwania plam.

Brud i farba na bazie wody

W celu usunięcia brudu lub plam z farb na bazie wody, rozpocznij od wykruszenia nadmiaru substancji z powierzchni tkaniny. Następnie wymieszaj ¾ miarki ciepłej wody z ¼ miarki Proszku Vanish Gold Oxi Action. Wetrzyj mieszankę bezpośrednio w plamę i pozbądź się plamy. Następnie upierz zabrudzoną rzecz w pralce tak, jak zwykle.

Olej, smar i farba olejna

Aby usunąć tłuste plamy z oleju lub smaru, zacznij od odwrócenia zabrudzonego ubrania na lewą stronę i przemycia zaplamionego obszaru ciepłą wodą. Następnie namocz tkaninę w 4 litrach ciepłej wody z dodatkiem 100ml Płynu Vanish Oxi Action Odplamiacza do Tkanin. Pozostaw na godzinę. Następnie napełnij dozownik według instrukcji prania i umieść go w bębnie pralki.

Rdza

Aby skutecznie pozbyć się rdzy z tkanin, wypróbuj poniższe rozwiązanie. Ułóż tkaninę na starym ręczniku i polej plamę octem lub sokiem z cytryny. Osusz suchą szmatką, aby pozbyć się pomarańczowych zabrudzeń, a następnie połóż w słonecznym miejscu. Kwasy szybko wysychają w słońcu, a plama staje się mniej widoczna.

Aby osiągnąć najlepszy efekt, umieść tkaninę w pralce i upierz dodając 100ml Płynu Vanish Oxi Action Odplamiacza do Tkanin.

Mając pod ręką produkty Vanish, nie musisz się już martwić zabrudzonymi podczas pracy ubraniami. Vanish rozwiąże ten problem za Ciebie!