Jak utrzymać białą biel – usuwanie plam z ubrań

To strasznie dołujące uczucie, jeśli zdamy sobie sprawę, że nasze ulubione białe ubranie właśnie zakończyło swój żywot - to jak stracić przyjaciela. Niezależnie, czy chodzi o styl czy powody sentymentalne (to bluzka, w której poznałam mojego partnera! Babcia mi to zrobiła na drutach!), nie powinno być powodu, by przechodzić przez to ponownie. Jeśli Twoje ubrania dokonały żywota, to prawdopodobnie przyczyną są plamy albo zmiana koloru białych ubrań. Możesz zadbać o to, by Twoje ulubione ubrania zostały z Tobą przez lata. Wystarczy używać odplamiacza Vanish, by wyglądały jak nowe, lśniąco białe i bez plam.


Białe

Białe ubrania często tracą biel i szarzeją. Tracą swój pierwotny biały kolor i z czasem stają się szare. Jest to naturalny skutek noszenia i regularnego prania, chociaż nie jest to proces, którego nie da się uniknąć. Nie trzeba wiele, by Twoje białe ubrania zawsze pozostały lśniąco białe.

Jeśli korzystasz z pralki, pamiętaj, by ją regularnie czyścić. Z czasem w bębnie zbiera się osad, który może powodować szarzenie białych ubrań. Jeśli pralka jest brudna, trudno oczekiwać, że prane w niej ubrania będą czyste! Zaleca się porządne czyszczenie pralki raz a trzy miesiące. Ponadto należy prać białe ubrania po każdym założeniu, z dodatkiem miarki odplamiacza Vanish Gold Oxi Action do białych tkanin, nawet jeśli wszystko wygląda na czyste. Tłuszcz z Twojej skóry może się odkładać na ubraniach, sprawiając, że będą one wyglądać na brudne nawet po praniu.

Jeśli to czytasz, to jest nieco już za późno, ale bez obaw. By przywrócić biel zszarzałym ubraniom, namocz je w wodzie z dodatkiem odplamiacza Vanish Gold Oxi Action do białych tkanin przez maksymalnie 6 godzin. Następnie upewnij się, że pierzesz wyłącznie białe rzeczy i dodaj miarkę Vanish Gold Oxi Action do białych tkanin do każdego prania, aby zachować ich biel.

Aby usunąć plamy, namocz wszystkie wypatrzone ślady w roztworze z odplamiacza Vanish i odrobiny ciepłej wody. Następnie włóż do pralki - upewnij się, że pierzesz tylko białe rzeczy - i dodaj miarkę odplamiacza Vanish Crystal White, aby zachować ich pierwotny kolor.

Upewnij się, że sprawdziłeś, z jakiego materiału wykonane są zaplamione ubrania i dowiedz się, jak usunąć konkretne trudne plamy z odzieży. Teraz wystarczy się ubrać w czyste ubrania i ruszyć w miasto! Tylko uważaj, żeby nikogo nie oślepić!