Szkolne mundurki

Nadeszła jesień. To znak, że wakacje się skończyły i pora wrócić do szkoły. Dla rodziców pierwsze tygodnie roku szkolnego to szalony czas. Nasze pociechy potrzebują nie tylko przyborów szkolnych, podręczników, ale także mundurków. To czas zakupów i planowania.
Nie wszystkie szkoły wymagają, aby dzieci nosiły mundurki. Najczęściej spotyka się je w szkołach prywatnych. Jeśli jednak Twoje dziecko będzie chodzić w mundurku, ważne jest, aby był on odpowiednio dopasowany, dlatego warto poświęcić trochę czasu na przymiarki. Ważne jest także, aby odpowiednio dbać o mundurek tak, aby był on idealnie czysty oraz aby zachować intensywność kolorów przez długi czas.
Nasz poradnik pomoże Ci utrzymać szkolny mundurek Twojego dziecka w czystości przez cały rok szkolny dzięki produktom do usuwania plam Vanish.


Właściwie przygotowanie


Aby mundurek szkolny wystarczył Twojemu dziecku na cały rok zastosuj poniższe wskazówki, dzięki którym będzie on wyglądał czysto i schludnie.

• Suszenie na świeżym powietrzu

Suszenie ubrań na zewnątrz nie tylko pozwala ubraniom wyschnąć w sposób naturalny, ale także zmniejsza ryzyko, że dana rzecz skurczy się po praniu. Pamiętaj, aby nie wystawiać kolorowych ubrań na bezpośrednie działanie promieni słonecznych podczas suszenia, aby barwy nie straciły intensywności.

• Mundurek tylko do szkoły

Zadbaj o to, żeby Twoje dzieci zdejmowały mundurek od razu po powrocie do domu, a następnie powiesiły go w szafie na kolejny dzień lub zaniosły do kosza na pranie. Wszelkie plamy, które pojawiły się w ciągu dnia, usuń jak najszybciej. Jeśli Twoje dziecko zdejmie mundurek po powrocie ze szkoły, żadne plamy na ubraniach, które mogą pojawić się w domu nie zniszczą stroju na kolejny dzień.

• Odświeżanie bieli

Codzienne noszenie i częste pranie sprawiają, że białe tkaniny stają się z czasem coraz bardziej żółte lub szare. Aby zachować idealny kolor białych elementów mundurka, zastosuj Proszek Vanish Gold do Białych Tkanin. Dodaj jedną miarkę proszku do 4 litrów ciepłej wody i namocz ubranie na maksymalnie 6 godzin. Następnie wypierz w pralce tak jak zwykle lub dokładnie wypłucz.

Usuwanie plam

Nawet jeśli wszystko dokładnie zaplanujesz i przygotujesz, jeśli chodzi o dzieci - plamy na ubraniach są nieuniknione. Podczas zajęć ma miejsce mnóstwo sytuacji, które mogą prowadzić do powstawania plam, szczególnie jeśli jest to lekcja plastyki. Od farb do atramentu… prezentując swoje artystyczne talenty, nie sposób jednocześnie ochronić się przed plamami.

Podczas obiadu z kolei mogą pojawić się tłuste plamy z jedzenia, nie wspominając już o tym, czym skutkuje lekcja wf na boisku. Wychodzi na to, że szkoła jest źródłem wszelkiego rodzaju plam.

Z punktu widzenia Twojego dziecka, plamy na szkolnym mundurku to dowód na to, że był to ciekawy dzień pełen zabawy. Ciebie jednak czeka wieczór pełen prania i usuwania plam. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym szybko pozbędziesz się plam razem z Vanish.

• Plamy z atramentu i farb

Niezależnie od tego, czy chodzi o atramenty z długopisu czy pióra, zawierają one tusz na bazie wody. W związku z tym tego typu plamy są łatwe do usunięcia. Jeśli rozlała się większa ilość atramentu, usuń jego nadmiar z tkaniny za pomocą ściereczki a następnie rozpocznij usuwanie plam stosując Płyn Vanish Oxi Action Odplamiacz do Tkanin.

Zaaplikuj płyn bezpośrednio na plamę. Używając specjalnie zaprojektowanej w tym celu nakładki wetrzyj płyn w plamę okrężnymi ruchami i pozostaw na 10 minut. Następnie upierz w pralce tak jak zwykle..

• Tłuste plamy, plamy z błota i plamy z potu

W celu usunięcia bardziej uporczywych plam napełnij wiadro 4 litrami ciepłej wody i dodaj 100 ml Płynu Vanish Gold Oxi Action Odplamiacza do Tkanin. Namocz zabrudzoną rzecz, pozostawiając ją maksymalnie na godzinę. Następnie napełnij dozownik wg instrukcji prania i umieść go w bębnie pralki.

• Plamy z trawy, jedzenia i inne zabrudzenia

W celu pozbycia się plam, które powstały w wyniku wizyty na szkolnej stołówce lub boisku, wymieszaj ¼ miarki Vanish Gold Oxi Action z ¾ miarki ciepłej wody. Nałóż mieszankę na zaplamiony obszar po obu stronach materiału. Wystarczy nawet 30 sekund aby pozbyć się plamy! Odczekaj chwilę, żeby uzyskać lepszy efekt, a następnie umieść tkaninę w pralce i ustaw normalny program prania.

Odpowiednie przygotowanie i cenna pomoc produktów Vanish sprawią, że szkolny mundurek Twojego dziecka będzie wyglądać schludnie aż do wakacji!