Drugie zycie

O AKCJI

Sukces akcji „Daj swoim ubraniom drugie życie”

40 ton ubrań zebrano podczas akcji Vanish „Daj swoim ubraniom drugie życie”. Akcja, która trwała prawie miesiąc w sklepach sieci Biedronka, cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Tysiące ludzi postanowiło zajrzeć do swoich szaf i przekazać potrzebującym ubrania, których już nie nosi. Akcja trwała od 27 czerwca do 25 lipca 2019, w prawie 300 sklepach Biedronka w całej Polsce. Udało się zebrać ponad 40 ton ubrań i pomóc setkom potrzebujących rodzin.

Vanish zmobilizował Polaków do oddawania zbędnych ubrań

Każdy ma w szafie takie ubrania, których już nie nosi. Zaledwie 30% Polaków oddaje swoje zbędne ubrania potrzebującym. A co z resztą? Dzięki marce Vanish mogliśmy to zmienić. Akcja „Daj swoim ubraniom drugie życie” miała na celu zmianę świadomości i naszych postaw. Marka zachęcała wszystkich, aby oddali swoje nienoszone, ale wciąż nadające się do użytku ubrania.

Odzież można było zostawić w 300 sklepach sieci Biedronka, w specjalnie oznaczonych różowych kontenerach. Ubrania trafiały następnie do magazynu, w którym sortowano je na damskie, męskie i dziecięce. W dalszej kolejności ubrania były prane, segregowane i przekazywane do najbardziej potrzebujących podopiecznych Caritas Polska. Te ubrania, które nie nadawały się do przekazania, zostały zutylizowane.

Akcja „Daj swoim ubraniom drugie życie” była również ogromnym przedsięwzięciem organizacyjno-logistycznym. Przy akcji pracowało ponad 50 osób, ubrania ze sklepów były odbierane dwa razy w tygodniu. Pięć ogromnych pralek przez sześć dni w tygodniu non stop prało ubrania dla podopiecznych Caritas. Ilość zebranych ubrań przeszła najśmielsze oczekiwania. Zebrano w sumie ponad 40 ton.

MEDIA

PISZĄ O NAS:

1.

WYWIAD W ONET RANO

2.

Masz niepotrzebne ubrania? Daj im drugie życie

3.

Odzieżowa moda na zero waste. O czym warto pamiętać?

4.

Chcesz pomóc planecie? Nie wyrzucaj ubrań, daj im drugie życie...

5.

Pięć kroków, które pomogą ci zadbać o twoją szafę... i planetę!

6.

Biedronka i Vanish zbierają odzież dla potrzebujących. Jak można pomóc?

7.

Modowy recykling 2.0. - pozwól swoim ubraniom opowiedzieć nową historię

8.

7 rzeczy, które na pewno masz w swojej szafie, a warto w końcu się ich pozbyć

9.

POLSKIE RADIO 24

10.

RZECZPOSPOLITA

11.

TYGODNIK SIEDLECKI

12.

DZIEŃ DOBRY WŁOCŁAWEK

13.

NOWE MIASTO

14.

GAZETA POMORSKA

15.

ONET KOBIETA

16.

FAKT

17.

NOIZZ

18.

OFEMININ

19.

MARKETING PRZY KAWIE

20.

NOWY MARKETING

21.

DLA HANDLU

22.

EKAI

23.

BYSTRZYCA KŁODZKA

24.

DZIENNIK ZACHODNI

CIEKAWOSTKI