Gdy rodzinny obiad wymyka się spod kontroli…

W dzisiejszych czasach wspólne rodzinne obiady zdarzają się coraz rzadziej i w wielu przypadkach ich nieodłącznym elementem staje się telewizor, skupiający na sobie uwagę wszystkich domowników. Naszym zdaniem zdecydowanie warto znaleźć trochę czasu na rodzinny posiłek. Zrób swoim najbliższym niespodziankę i przygotuj ich ulubione danie. Nawet przy bardziej „ryzykownych” daniach nie musisz się martwić o plamy. Vanish będzie zawsze pod ręką, aby pomóc Ci pozbyć się ewentualnych zabrudzeń.  

 

Oto kilka najbardziej smacznych potraw, które potrafią narobić w kuchni trochę bałaganu:

Bolognese

Nie ma znaczenia, czy przygotowujesz danie od samego początku czy wybierzesz sos ze słoika i pomidory z puszki. Bolognese to zapowiedź wielkiego bałaganu! Jednocześnie jednak jest to danie, za którym przepadają wszyscy. Dlatego naszym zdaniem warto się poświęcić, nawet jeśli wiesz, że plamy są nieuniknione i mogą pojawić się zarówno podczas przygotowywania, jak i jedzenia. 

Vanish radzi: fartuch kuchenny to dobry sposób na to, aby ochronić ubranie przed plamami, które mogą pojawić się w trakcie przygotowywania posiłku. Urok spaghetti tkwi w możliwości wciągania długich nitek makaronu podczas jedzenia. Jednak, aby uniknąć plam, warto tego unikać.  

Gulasz i zupy

Tego rodzaju dania są szczególnie popularne podczas chłodniejszych miesięcy. Podobnie jak w przypadku innych potraw na naszej liście, podczas ich przygotowywania i jedzenia nie trudno o bałagan w kuchni. Od pracy nad uzyskaniem idealnej konsystencji dania, po rozlany sos w czasie nakładania na talerze – plamy mogą pojawić się w każdej chwili!

Vanish radzi: staraj się powoli przelewać danie do talerzy i nie spiesz się podczas jedzenia. W ten sposób zmniejszysz ryzyko pojawienia się plam.  

Tortille

Bez względu na to, czy przygotowujesz je w wersji pikantnej czy łagodnej, prawda jest taka, że tylko cienka warstwa tortilli oddziela je od Twoich ulubionych jeansów. To danie nie bez powodu znalazło się na naszej liście!

Wiele osób uważa, że wszystko zależy od sposobu, w jaki zawijasz tortille, ale w rzeczywistości nie zawsze tak jest. Jeśli preferujesz sporą ilość sosu i nadzienia, istnieje spore prawdopodobieństwo, że podczas jedzenia pojawią się plamy. Nawet jeśli podczas przygotowywania będziesz bardzo uważać, zawsze istnieje ryzyko plam z oleju, które mogą pojawić się podczas smażenia mięsa czy warzyw. Nic na to nie poradzisz.

Vanish radzi: Niektórzy uważają, że wszystko zależy od tego, czy odpowiednio zawiniesz tortillę. Ostrożności nigdy za wiele, dlatego podpowiadamy, jak to zrobić.  

  • Delikatnie podgrzej tortille, ale uważaj aby nie stały się zbyt kruche, bo mogą się łatwo przełamać.
  • Ułóż nadzienie na środku tortilli, a następnie złóż tortille z jednej strony, w kierunku środka.
  • Zawiń tortille także z drugiej strony, tak aby obie części nachodziły na siebie. To właśnie w tym miejscu należy trzymać tortillę podczas jedzenia.
  • Zawiń końce.

Curry

To zdecydowanie jedno z dań, przy których ryzyko plam jest niemal stuprocentowe. Kurkuma i papryka pozostawiają widoczne, żółtawe plamy, które jak na złość z zasady pojawiają się na najjaśniejszych obszarach Twoich ubrań.

Vanish radzi: zapobieganie to zawsze najlepsza metoda. Podczas przygotowywania i jedzenia curry, chroń ubrania zakładając fartuch czy używając serwetki. Przyda Ci się także druga serwetka na wypadek, gdy sos rozleje się na obrus.

Potrawy z grilla

Długie letnie wieczory i przekąski z grilla zawsze idą w parze. Podobnie jak grill i plamy. Nie ma się co oszukiwać – wszystkie potrawy, które przygotowujemy na grillu są albo przeznaczone do jedzenia rękami albo podawane z mnóstwem sosu. W efekcie mamy klejące się palce i sporo plam, z którymi trzeba będzie się uporać. Przekąski z grilla są przepyszne, ale zapewne nie chcesz, aby pozostawiły ślady na Twoich ulubionych jeansach i koszulce.

Vanish radzi: Podczas przygotowywania przekąsek z grilla, załóż fartuch. Będziesz wyglądać jak profesjonalny szef kuchni, a do tego ochronisz swoje ubrania przed plamami z sosu. Przygotuj także serwetki dla wszystkich gości.  

Jak widzisz, podczas gotowania i jedzenia zawsze istnieje ryzyko pojawienia się plam – nawet przy tych potrawach, które wydają się stosunkowo proste w przygotowaniu. Pamiętaj, aby stosować nasze wskazówki, które pozwolą Ci uniknąć przynajmniej części plam. Jeśli jednak mimo wszystko się pojawią, odwiedź sekcję Vanish sposoby na plamę i dowiedz się, jak skutecznie się ich pozbyć. Teraz możesz cieszyć się wspólnym posiłkiem z rodziną bez dodatkowych zmartwień.

Na Twoich ubraniach pojawiły się plamy, których nie potrafisz się pozbyć lub chcesz podzielić się wskazówką z innymi? Odwiedź sekcję porad Vanish i podziel się swoimi doświadczeniami. Poznaj sprawdzone sposoby na usuwanie plam.